> Regulamin Grand Prix

RUNners Team Grand Prix to kilkutygodniowy (weekendowy) cykl zawodów sportowych (dyscypliny biegowe) dla dzieci i młodzieży szkolnej i przedszkolnej z terenu Powiatu Ciechanowskiego oraz z Powiatów ościennych.

W założeniach Impreza RT GP odbywać się będzie co tydzień w innej gminie, gdzie dana gmina będzie w tym czasie „gospodarzem” imprezy.
W związku z brakiem w niektórych gminach terenów sportowych (bieżnia), przewiduje się tam biegi „przełajowe” – gospodarz wyznaczy trasę biegu
w porozumieniu/konsultacji z organizatorem cyklu, oraz zapewni jej „trakcyjność” na czas zawodów.

Finał cyklu Grand Prix, gdzie gospodarzem będzie Runners Team, odbędzie się w pierwszą sobotę września na stadionie MOSiR w Ciechanowie.
(O ewentualnej zmianie terminu powiadomimy zawodników na stronie www oraz na FB).

Dystanse i Grupy Wiekowe (Kategorie):
(Podział zawodników ze względu na płeć > K i M).

2014 i młodsi > 100m1K i 1M
2012 – 2013 > 200m2K i 2M
2009 – 2011 > 400m3K i 3M
2007 – 2008 > 800m4K i 4M
2006 i starsi > 1500m5K i 5M

Punktacja i Numery Startowe:

Punktacja zawodników na zasadach przyjętych w Pucharze Świata..
(Punkty zdobywa 30 najlepszych zawodników na każdym z dystansów z podziałem na płeć) :

Po każdych zawodach RT Grand Prix, na stronie internetowej RunnersTeam (runnersteam.pl) będzie podsumowanie wyników wraz z punktacją konkretnych zawodów oraz punktacja całego Grand Prix.
Zawodnicy, którzy po wszystkich zawodach w cyklu, będą się plasować w najlepszej 30-ce na każdym z dystansów, zostają nominowani do wielkiego finału na stadionie w Ciechanowie.

Numery startowe będą dla każdej lokalizacji GP oddzielne – oznaczone kolorem.
Numery dla zawodników są przydzielane raz i obowiązują na każdych zawodach cyklu Runners Team Grand Prix 2022 przez cały czas trwania zawodów aż do Finału.

Finał GRAND PRIX:

W Finale Runners Team Grand Prix odbędzie się 5 biegów eliminacyjnych na każdym z dystansów z podziałem na płeć zawodników. Do biegu finałowego zakwalifikuje się 6 zawodników z najlepszymi czasami.
Puchar Grand Prix zdobędzie zawodnik, który zgromadzi największą liczbę punktów w czasie trwania cyklu (nie musi brać udziału we wszystkich zawodach) na jednym dystansie.
Zawodnik nie musi wygrać wielkiego finału, jeśli dotychczas zdobyta ilość punktów pozwoli mu na utrzymanie 1 miejsca.

Lokalizacje i Terminy GRAND PRIX:

Gołymin – Ośrodek – 7 maja 2022
Ciechanów Gmina Wiejska – 21 maja 2022
Opinogóra Górna – 28 maja 2022
Grudusk – 4 czerwca 2022
Sońsk – 11 czerwca 2022

Opłaty:

20 zł – za udział w jednych zawodach z cyklu Grand Prix (rejestracja online) > dotyczy również dystansu 5km bieg i Nordic Walking.
30 zł – za udział w jednych zawodach z cyklu Grand Prix płatne w dniu zawodów.

Po zapisaniu się na zawody każdy zawodnik otrzyma zwrotnie wiadomość e-mail z informacją gdzie i jak należy dokonać wpłaty. Po zaksięgowaniu wpływu na konto zostanie zawodnikowi przydzielony numer startowy.

Nagrody:

Przewiduje się nagrody dla miejsc 1 – 3 na wszystkich dystansach w każdych zawodach cyklu Grand Prix (z podziałem na płeć).
Każdy zawodnik, który ukończy swój dystans otrzyma „medal finishera”.

W finale zwycięzca otrzymuje medal i Puchar RT Grand Prix, miejsca 2 i 3 medale pamiątkowe.